O nas

To, co jest za nami, i to, co jest przed nami, to nic w porównaniu z tym, co jest wewnątrz nas.Walt Emerson

Witamy na stronie Stowarzyszenia MONTOWNIA!

Jesteśmy organizacją pozarządową propagującą inicjatywy społeczne, których głównym zadaniem jest aktywizacja intelektualna, kulturalna i fizyczna praktycznie wszystkich grup wiekowych, umożliwiająca ciągły ich rozwój. Realizowane przez nas projekty mają tworzyć infrastrukturę i zaplecze osobowe niezbędne do promowania rozwoju intelektualnego i sprawności fizycznej oraz umożliwiać powstawanie autentycznych relacji osobowych.

Dlaczego ‘MONTOWNIA’?

Montaż (z fr. montage) – inaczej wytwórczość – rodzaj pracy polegającej na stosowaniu połączeń, instalacji, inicjacji. To regułka z Wikipedii….tymczasem my budujemy, instalujemy, modernizujemy, remontujemy (wznawiamy np. szkółkę szachową) zapełniamy lukę, wiercimy (dziury w brzuchu), szukamy, mamy otwarte umysły, dlatego jesteśmy kreatywni. Aktywność to nasza dewiza, bierzemy sprawy w swoje ręce. Wpływamy na okoliczności, zamiast na nie narzekać. Jak również wspieramy pozytywne działania innych, zamiast je krytykować lub osądzać.

Kim jesteśmy?

Twoimi sąsiadami! W różnym wieku, z pełnym przekrojem życiowych doświadczeń. Nie jesteśmy doskonali. Czasem nam wychodzi, czasem nie. Ale chce nam się. I to coraz bardziej. Jesteśmy składnią osobowości, różnorodności. Reprezentujemy zawody od A, np. artystka (Agnieszka, Ola) do Z, np. Złota Rączka (Mariusz). W Lublińcu i okolicach działamy społecznie od lat: w przedszkolach, szkołach, parafiach…teraz postanowiliśmy połączyć siły, tworząc Stowarzyszenie.

Co nami kieruje?

Pragniemy, aby efektem naszych działań było umocnienie więzi społecznych i obywatelskich w środowiskach lokalnych i poza nimi, rozwijanie pozytywnego stosunku człowieka do otaczającego nas świata, a tym samym nadanie jego życiu nowej dynamiki i motywacji do ciągłej pracy na sobą… Nieprawdopodobnie przyjemne jest zmieniać otoczenie na coraz przyjaźniejsze.

Struktura i cele:

Nasze zrzeszenie nie ma celów zarobkowych, sami ustalamy programy działania i struktury organizacyjne oraz uchwalamy akty wewnętrzne dotyczące działalności, której podstawą jest wydajne i przynoszące efekty działania członków. Nie prowadzimy działalności gospodarczej, a jedynym stałym źródłem dochodów są składki członkowskie. Zapraszamy do współpracy chętne osoby i firmy z Lublińca i okolic. Jeśli chcesz zmontować coś z nami, organizować, rozwijać, wspierać, nasze publiczne dobra, co jest o niebo lepsze niż ponoszenie konsekwencji biernego czekania, zgłoś się do nas.